Câte ture este o alergare de 1,5 mile?

Mila este de 4 ture dintr-o pistă tipică și, prin urmare, 1,5 mile este foarte aproape de 6 ture.

Cât durează o alergare de 1,5 mile?

Vizitați scriitorul la www.JodyBraverman.com. A alerga 1,5 mile în 10 minute nu este o sarcină ușoară. Pentru a face acest lucru, va trebui să mențineți un ritm de 6 minute, 40 de secunde, pe milă. În funcție de nivelul actual de fitness, s-ar putea să aveți puțin sau mult drum de parcurs pentru a atinge acest obiectiv.

Care este cel mai rapid timp de rulare de 1,5 mile?

Nu. Nu sunt sigur că este posibilă o alergare de 1,5 mile în 5 minute. Ritmul la care ar trebui să alerge este de 3:20 pe milă. În prezent, recordul mondial pentru cea mai rapidă cursă de mile este deținut de Hicham El Guerrouj cu o viteză de 3:43.13.

Cum pot alerga 2 mile fără să mă opresc?

Pentru a trece cerința de alergare APFT de două mile, trebuie să obții cel puțin 60. Aceasta înseamnă că, dacă ai între 17 și 26 de ani, trebuie să termini de alergat două mile în mai puțin de 17 minute sau nu reușești acea parte. a testului. 2. Stabileste un obiectiv.

Este bine să alergi 1,5 mile pe zi?

De obicei, puteți arde 150 de calorii alergând 1,5 mile, așa că ar fi necesar să alergați 350 mile pentru a pierde 15 lbs și cu 1,5 mile pe zi, ceea ce vă va duce la distanță de scuipat de un an întreg. Ideea principală este că alergarea de 1,5 mile nu este un antrenament real.

Poți merge 1,5 mile în 15 minute?

Pentru a vă atinge obiectivul de 1,5 mile în 15 minute, care este un ritm de 10 minute de milă sau un ritm de 2,5 minute de un sfert de milă, trebuie să lucrați treptat la el. Acestea fiind spuse, aș sugera să începi cu sesiuni de 20 până la 30 de minute în care alergi și mergi.

Cât este 1,5 mile în minute?

Pentru a vă atinge obiectivul de 1,5 mile în 15 minute, care este un ritm de 10 minute de milă sau un ritm de 2,5 minute de un sfert de milă, trebuie să lucrați treptat la el.

Ce este testul de alergare de 1,5 mile?

Testul de alergare de 1,5 mile (2,4 km) cere participanților să alerge pe acea distanță în cel mai scurt timp posibil. Acest test face parte din testul de pregătire fizică a Marinei (PRT), efectuat de personalul Marinei SUA la fiecare șase luni.

Cum îmi îmbunătățesc timpul de rulare de 2 mile?

În câteva dintre alergările cu intervale, încercați să alergați între una și două mile într-un ritm mai rapid decât obiectivul, doar pentru a vă depăși limita. După fiecare alergare pe intervale, mergeți pe jos sau alergați lent pentru a vă recupera timp de una sau două minute. În timpul celei de-a doua luni, măriți distanța, dar păstrați ritmul la fel. Trage la intervale de 1/2 milă în ritmul golului.

Cum respiri când alergi?

Cel mai bun mod de a respira în timp ce alergați este să inspirați și să expirați folosind atât nasul, cât și gura combinate. Respirația atât pe gură, cât și pe nas vă va menține respirația constantă și vă va antrena diafragma pentru un aport maxim de oxigen.

Cum pot alerga 1,5 mile în 12 minute pe săptămână?

Puteți face mai bine decât standardul minim. Trageți pentru cel puțin 8 minute mile și mergeți pentru 12 minute 1,5 mile ritmul de gol în timpul antrenamentului). Asta înseamnă să-ți alergi un sfert de milă în 2 minute. Păstrați timpul maxim permis de 2:30 de mile sfert sau 5 minute jumătate de mile (nimic mai lent decât atât).

Cum mă antrenez pentru a alerga 1,5 mile în 13 minute?

Folosiți o pereche bună de pantofi de alergare, întindeți-vă, alergați cei 1,5 mile și cronometrați alergarea cu un ceas. Nu te încorda prea tare, fă-o o alergare confortabilă, dar nu mergi prea încet. Vezi cât de departe ești de golul de 13 minute. Apoi continuă să exersezi aceeași cursă, la două zile, timp de o lună.

Cât ar trebui să dureze pentru a alerga o milă și jumătate?

Un alergător necompetitiv, relativ în formă, parcurge de obicei o milă în aproximativ 9 până la 10 minute, în medie. Dacă ești nou în alergare, s-ar putea să alergi o milă în mai mult de 12 până la 15 minute, pe măsură ce câștigi rezistența. Alergătorii de maraton de elită în medie o milă în aproximativ 4 până la 5 minute.

Cum alerg o milă de 6 minute?

Pentru a alerga o milă de 6 minute, începeți prin a încerca să alergați un 1/4 de milă în 90 de secunde. Odată ce puteți face acest lucru, adăugați încă 1/4 de milă la alergare la fiecare câteva zile, până când vă lucrați până la o milă întreagă. În plus, încercați să adăugați alergări mai lungi la rutina de antrenament, astfel încât să câștigați rezistență, împreună cu viteză.

Cum pot alerga cu 3 mile mai repede?

Miercuri și vineri: alergare lentă și ușoară de recuperare de 3 mile la ritmul 10:00 până la 9:30. Ritmul tău ar trebui să scadă cu aproximativ 20 de secunde pe milă în fiecare lună. Joi: Încălziți-vă, apoi alergați 12 x 400 m începând cu 1:45 acum, cu un interval de 200 m de mers/jog pentru recuperare. La fiecare două săptămâni, scade ritmul cu 2 secunde mai repede.

Cum alergi o milă de 10 minute și jumătate?

Efectuați o alergare de 40 până la 60 de minute sâmbătă într-un ritm suficient de lent încât să nu vă simțiți niciodată epuizat. (Mergeți dacă aveți nevoie.) Marți, faceți intervale de patru până la șase jumătate de milă în ritmul obiectivului pentru alergarea de un mile și jumătate. (Dacă obiectivul tău este de 10 minute, rulează fiecare interval în 3 minute și 20 de secunde.)